fbpx

Przewody

Wytrzymałe przewody USB

Twój przewód USB do ładowania telefonu znowu nie działa? Każdemu z nas taka sytuacja wydarzyła się przynajmniej raz. Dlatego w Zendure postanowiliśmy przyjrzeć się powodom, dla których zwykłe przewody USB po jakimś czasie przestają po prostu działać.

Kluczowy element przewodu

Mówi się, że konstrukcja jest na tyle wytrzymała, na ile wytrzymałe jest jej najsłabsze ogniwo. W przypadku przewodów jest to zazwyczaj miejsce, w którym przewód przechodzi we wtyczkę. Dlatego projektując nasze przewody SupreCord zaczęliśmy od stworzenia wytrzymałego mechanizmu zagięcia, które wykonaliśmy z elastycznego, ale mocnego materiału. Pozwoliło to uzyskać konstrukcję, która absorbuje wszystkie siły działające na przewód przy codziennym użytkowaniu. Przewody Zendure SuperCord są restrykcyjnie testowane i pomyślnie przeszły test ponad 50’000 zagięć końcówki pod kątem 180 stopni – to 10 razy więcej niż większość tradycyjnych przewodów.

Kevlarowa ochrona

Sam przewód zbudowany jest z trzech kevlarowych warstw. Kevlar jest niezwykle wytrzymałym materiałem, z którego produkowane są między innymi kamizelki kuloodporne. Dodatkowo, zewnętrzną osłonę przewodów wykonaliśmy z nylonu plecionego z kevlarowymi włóknami co jeszcze bardziej wzmacnia konstrukcję przewodu oraz nadaje mu unikalnego wyglądu.